חקירות מעבר לים

עולמנו הגדול הפך כבר מזמן לכפר גלובלי קטן. בימינו כמעט כל אדם יכול לעבור ממדינה זו למדינה אחרת ואף לחצות יבשות שלמות. אך מה קורה כאשר אנו צריכים לאתר אדם שמיקומו אינו ידוע או למצוא מידע בעל ערך מעבר לים? במקרים כאלה נצטרך לפנות למשרד חקירות המתמחה בחקירות בינלאומיות בעל משאבי חיפוש גם בחו"ל.

כיצד מתבצעות חקירות בינלאומיות?

חקירות שמטרתן איתור של אנשים או מידע אינן מוגבלות לתחומי הארץ בלבד. לעיתים ידרשו חקירות מעבר לים כדי ליצור קשר עם אדם שאבד. לרוב, חקירות בינלאומיות יתבצעו בסיוע של אנשי קשר בחו"ל עמם עובד משרד החקירות. לאנשים הללו ישנה הנגישות להגיע למקורות מידע בקלות רבה יותר מהמקום שבו הם נמצאים, מאשר הנגישות העומדת לרשות החוקרים שעובדים בגבולות הארץ. בחקירות מסוג זה התקשורת עם העמיתים הזרים נעשית בצורה שוטפת כך שהמידע לא ינוח על זרי הדפנה ויאבד מערכו.

 

החוקרים במדינות זרות עמם נעשה שיתוף פעולה בחקירות בינלאומיות, מספקים מידע מקומי תוך שימוש במאגרים ותשתיות מקומיות שקשה עד מאוד להשיג אותו ממקומנו בארץ. לכן, הסוד לחקירה בינלאומית מוצלחת היא עבודה עם שותפים מקצועיים ומיומנים על המשימה. שיתוף הפעולה עם משרדי חקירות הפועלים בחו"ל מאפשרים צמצום בנסיעות של חוקרים מקומיים למדינות זרות, בכך ההוצאות הנדרשות מהלקוח מצטמצמות באופן משמעותי שכן אין צורך לשלם על טיסות, לינה וכל הוצאה אחרת המתלווה לנסיעה לחו"ל.

האם ישנה חשיבות לשפה בחקירות בינלאומיות?

אמנם ניתן בקלות יחסית לתקשר עם זרים באנגלית, אך לא פעם אובדים פרטים רבים בתרגום. לכן, ישנה חשיבות רבה לעבודה בשפה המקומית. משרד חקירות העוסק בחקירות בינלאומיות יעסיק חוקרים הדוברים שפות שונות ואפילו כאלה המחזיקים באזרחויות נוספות. כך ניתן לאפשר מעבר חלק ומהיר למדינות אחרות בעת הצורך. חקירות בחו"ל דורשות במקרים רבים עבודה עם מסמכים או מידע הכתובים בשפה זרה והדרך הטובה ביותר להבטיח שמלוא המידע יעבור, היא קריאה של החומר בידי חוקר הדובר את אותה השפה.

האם ישנה חשיבות לשפה בחקירות בינלאומיות?

לכל מדינה בעולם ישנם המנהגים שלה והדרך שבה נהוג להתנהל ולשוחח עם אנשים. הכרות עם מנהגי המקום והתנהלות לפיהם יכולה להביא לשיתוף פעולה מרבי של תושבי המקום עם החוקרים, כך שיתאפשר איסוף מיטבי של מודיעין לצורכי החקירה. לא כל משרד חקירות מציע שירותי חקירות מעבר לים, שכן מדובר במיומנות שונה מזו הנדרשת בחקירות המתבצעות בארץ בלבד. השתלבות במרקם התרבותי בצורה שאינה מעוררת חשד היא חיונית להבטחת חקירה המתנהלת בצורה חלקה וללא התנגדויות מיותרות.

מהו היתרון של משרד חקירות בחקירות בינלאומיות?

שיתופי פעולה בינלאומיים בין מדינות בהחלט מתקיימים לא מעט בין גורמי אכיפה מדיניים, אך אלה נעשים בעיקר במקרים של משברים גדולים. אנשים פרטיים המבקשים לקבל מידע אודות קרוב משפחה שאבד מעבר לים או להתחקות אחר נכסים בחו"ל שיש ברשותו של אדם יפסידו זמן יקר בפנייה לגורמי האכיפה בארץ, שכן המשאבים העומדים לרשותם מוגבלים והליכי החקירה לרוב איטיים ומסורבלים. לעיתים, פנייתו של אדם פרטי אף לא תניב חקירה כלל והוא יישאר בעלטה גמורה.

משרד חקירות פרטי המתמחה בחקירות בינלאומיות מחזיק בקשרים רבים ברחבי הגלובוס המאפשרים לו לקבל מידע רב במהירות. בנוסף, מטרתו של המשרד היא לשרת את הלקוח עד אשר יושג המידע הנחוץ לו. חוקרים פרטיים זמינים ללקוחותיהם מתחילת החקירה ועד סופה ויש בידם את המשאבים למצות את החקירה עד תומה.