איתור נעדרים

מקרים שבהם אנשים נעלמים כלא היו נשמעים לרוב כמו תסריט של סדרת מדע בדיוני או פשע, אך האמת היא שהדבר קורה לא פעם גם בחיים האמיתיים. במקרים כאלה נדרש לאתר את האדם בין אם משום שהוא חייב כסף, בין אם הוא קרוב משפחה הזכאי לירושה או שבכלל מדובר באדם יקר לנו שנעלמו עקבותיו. כדי להצליח במשימת האיתור נצטרך להיעזר בגורם מקצועי שלו יש אמצעים לעשות כן, כמו גם גישה למקורות מידע העשויים לסייע בחיפושים. מרבית האנשים ייגשו בראש ובראשונה למשטרה במקרים אלו, אך זהו אינו הגורם הטוב ביותר למלאכה. איתור קרובים יעשה בצורה יעילה ומהירה יותר בסיוע של משרד חקירות מקצועי.

מדוע מומלץ לפנות למשרד חקירות ולא למשטרה?

איתור אנשים דורש עבודה עיקשת ומתמדת ופעמים רבות הזמן משחק תפקיד חשוב בתהליך. ככל שעובר הזמן עשויים ללכת לאיבוד פרטים ורמזים שביכולתם לסייע לנו למצוא את האדם שאותו אנו מבקשים לאתר. המשטרה היא אמנם גוף גדול ובעל משאבים, אך יש לה תחומי עיסוק רבים שאינם נוגעים כלל לאיתור אנשים. בנוסף, תהליכים במשטרה עשויים לקחת זמן רב בשל זמינות נמוכה ועיבוד של מסמכים המועברים בין גורמים רבים. חשוב לזכור שבמקרים שבהם לא נמצא קצה חוט אודות האדם שנעלם, עשויה המשטרה להחליט לוותר על מאמצי החיפוש ככלל בשל מחסור בכוח אדם ודחיפות גבוהה יותר של עניינים אחרים.

 

לעומת המשטרה, משרד חקירות מחויב ללקוחותיו ושם את צורכיהם במעלה ראשונה. לחוקרים פרטיים ישנה הזמינות הנדרשת לאיתור אדם שנעלם והם לא ירפו עד אשר ימצאו מידע אודותיו. משרד חקירות נעזר במשאבים מקצועיים ובתהליך עבודה מסודר כדי להתחקות אחר פעולותיו של האדם שאותו יש לאתר. תהליך זה מייעל את החיפושים כך שהם נעשים בצורה מהירה יותר לעומת חיפושי המשטרה.

כיצד פועל משרד החקירות לאיתור אנשים?

אנו חיים בעידן שבו כמעט כל צעד שאנו עושים בחיינו הפרטיים נרשם ונשמר במאגרי מידע. זהו בדיוק המידע שבו נעזר משרד החקירות לאיתור אנשים שנעלמו. לדוגמה, פעולות האשראי שאותן אנו מבצעים ניתנות למעקב באמצעות הכלים המקצועיים הנכונים. גם מעברי דירה או רישומים של שיחות טלפון ניתנים למעקב. לעיתים יעזרו החוקרים הפרטיים בגופים ממשלתיים כמו משרד הפנים לאיתור נתונים, ולעיתים יעשו שימוש בכלי איתור מקצועיים ומשוכללים.

איתור אנשים אינו מוגבל לארץ בלבד ובהחלט ישנן דרכים לאתר גם אנשים שברחו למדינות אחרות או כאלה שנעלמו עקבותיהם בזמן שהיו בחו"ל. במקרים אלה יוכל משרד חקירות בעל קשרים מעבר לים, לשלב כוחות עם חוקרים במדינות זרות לשם איתור אנשים.

בסיום החקירה יקבל הלקוח פרטים אודות הדרכים שבהן יוכל ליצור קשר עם האדם המאותר. במקרים שבהם האיתור קשור בהליכים משפטיים, יקבל הלקוח מסמכים רשמיים המפרטים את כל תהליך החקירה והממצאים שהתקבלו.

כיצד ניתן לסייע בחקירת משרד החקירות?

חוקרים פרטיים מסתמכים בעבודתם על מידע, לכן ככל שיהיה בידם יותר ממנו, יוכלו להוביל את החקירה בצורה טובה יותר. לכן, לקוחות הפונים למשרד חקירות לאיתור אנשים חייבים לספק כמה שיותר מידע עם פתיחת החקירה. אפילו פרטים שנראים להם כשוליים וחסרי משמעות עשויים להביא לפריצת דרך גדולה בתהליך החקירה. חשבו על איתור אנשים כעל הרכבת פאזל גדול. כאשר לחוקר ישנן רק חתיכות ספורות מחלקי הפאזל, הוא יצטרך לעבוד זמן רב יותר כדי להשלימו. לעומת זאת, אם בידיו של החוקר חתיכות רבות של הפאזל, יוכל להגיע מהר יותר לתמונה השלמה ולאתר את האדם שאתם מבקשים למצוא.